Termékek Menü

FŐHESZ kiegészítő horgászrend

FŐHESZ kiegészítő horgászrend

A Duna 1708-1630 fkm, a szentendrei Duna-ág 0-31 fkm közötti szakaszának és mentett oldali öbleinek (Pilismaróti, Visegrádi, Sződligeti, Flotilla, Újpesti, Foka) 2017. évi kiegészítő horgászrendje.

A Területi jegy birtokában a horgász kötelezettséget vállal, hogy az engedélyen és a kiegészítő tájékoztató füzetben lévő Horgászrend előírásait elolvassa, és azt magára nézve kötelezően betartja. Az engedélyben szereplő előírások be nem tartása, vagy megszegése esetén a halászati őrök a Területi engedélyt a helyszínen bevonhatják.

A méret és darabszám korlátozással védett őshonos halak, valamint az amur esetében az alábbi szabályok érvényesek. A méret és darabszám korlátozással védett őshonos halak mellett, az amur esetében is darabszám korlátozás kerül meghatározásra, azzal a megkötéssel, hogy nincs legkisebb kifogható mérete, de naponta legfeljebb 1 db tartható  meg  belőle.  A méret és darabszám  korlátozással  védett  őshonos  halak, valamint az amur 10 kg-ot meghaladó példányaiból évente csak 3 db tartható meg, egy halfajból maximum 2db. Például 1 db ponty, és 2 db harcsa, vagy 2 db ponty és 1 db amur.

A kifogott, és a halgazdálkodási törvény szerint megtartható halak, a megfogástól számított (a fogási naplóban rögzített időponttól) 24 órán túl élve nem tárolhatók. A méretkorlátozással nem védett őshonos, idegenhonos és invazív halfajok mennyiségét is minden nap végén rögzíteni kell a fogási naplóba. A halak több napon keresztüli élve tartása, gyűjtése TILOS. Az időkorlát lejártát követően a halakat kíméletesen le kell ölni, és ezt követően már csak élettelen állapotban lehet tovább tartani, tárolni. Amennyiben erre nincs módja a horgásznak, akkor a halat a vízpartról haladéktalanul el  kell  szállítani.  A  vízparton,  az  engedélyes  által  kifogott  halak  kereskedelmi értékesítése, más személynek történő ajándékozása TILOS!

Ha a horgász egy halfaj méreten aluli példányaiból egymást követően sorozatosan (3 db-nál) többet fog, köteles a horgászmódszerén, és a használt csalin változtatni. Amennyiben ez sem vezet eredményre, akkor arra a halfajra abba kell hagynia a horgászatot, vagy helyet kell változtatnia.

A szerelék kizárólag bedobás útján juttatható be a vízbe. A területi jegyeken szereplő vízterületeken TILOS az etetőanyag, horog, szerelék behúzása, behordása (csónakkal, gumimatracon, szörf deszkán, úszva,stb.) bevitele és az etetőhajó használata. Kivétel a Pilismaróti öböl erre kijelölt része, ahol minden év június 01 – december 31. között sporthorgász jeggyel rendelkezőknek engedélyezett. A sporthorgász jeggyel kizárólag a kijelölt területen, és hal elviteli tilalom mellett lehet horgászni. A Pilismaróti öböl sporthorgászatra kijelölt területén minden év február 01-május 31. között a szaporodás biztosítása, és az ívó halak védelme érdekében TILOS a horgászat!

A halászati őrök zsinórhosszúság mérő alkalmazásával ellenőrzik a szerelék bejuttatásának szabályosságát. Felhívásukra a horgásznak a szerelékét ki kell tekerni. A  mért  zsinórhossz értéke  lesz  a  viszonyítási érték.  Amennyiben a  horgász által elvégzett ellenőrző dobás után mért zsinórhossz a viszonyítási érték 80%-át nem éri el, a szabálytalan horgászat ténye megalapozottá válik.

A horgász a bevetett horgászkészséget 25 méteres körzetnél nagyobb távolságra nem hagyhatja  el,  azokat  más  felügyeletére  (területi  jeggyel  rendelkezőre  sem)  nem bízhatja. Amennyiben ennél nagyobb távolságra vagy hosszabb időre elhagyja a horgászhelyet, a horgászkészségeket köteles kivenni a vízből. A halak pányvázása, pányván tartása TILOS! A szájbilincs használata kizárólag a ragadozó halak esetében megengedett.

A pilismaróti öbölben veszteglő nagyhajókról, uszályokról, hajóroncsokról, valamint azok 20 méteres körzetén belül TILOS a horgászat.

Sátorozás szabályai!

A Pilismaróti öbölben csak a táblákkal kijelölt területen 05.01 – 10.31 közötti időszakban lehet sátrat (sörsátor, bojlis sátor, kifeszített nylon ponyva) felverni, vontatott vagy önjáró lakókocsit használni. A többi területen a sátorozás, lakókocsis helyfoglalás TILOS! A sátorozás díjmentes, de kizárólag a Sátorozás rendjében szereplő előírások betartása mellett engedélyezett. Az öböl területén az életvitelszerű (8 napot meghaladó) sátorozás, lakókocsis helyfoglalás, egy horgászhelyen történő folyamatos tartózkodás TILOS!

Sátorozás rendje

Sátorozó helyet csak állami horgászjeggyel, és területi jeggyel rendelkező személy foglalhat. Egy adott számú sátorhelyen a sátorozás, vagy lakókocsival való tartózkodás ideje maximálisan 8 nap lehet. A sátorozás előtt a sátorhelyet igénybe vevő köteles időpontot foglalni a Főhesz honlapján. Az időpontfoglaláshoz szükségesek az igénybevevő személyes adatai, adott évre érvényes Állami horgászjegyének és területi engedélyének száma, valamint a gépjármű forgalmi rendszáma. Sátorozási engedélyt egy regisztrált személy egy éven belül maximum három alkalommal kaphat. Az igénylőnek, az igényelt időszakban a helyszínen kell tartózkodnia, a helyet más személy részére nem adhatja át.   Egy sátorozó helyen az igénybe vevőn kívül több személy is tartózkodhat, de maximum 3 fő horgászhat.

A sátorozó hely tisztántartásáért az igénylő felel. Amennyiben távozásakor nem viszi magával  a  keletkezett  hulladékot,  a  későbbiekben  megtagadható  tőle  az  újabb engedély kiadása. Halászati őreink fokozottan ellenőrzik majd a sátorozó helyen való tartózkodás jogcímét, valamint a terület tisztaságát. A szemetelés TILOS! Szemetes helyen a horgászat nem kezdhető meg. A szemetelőt, vagy szemetes helyen horgászót a halászati őrök felszólíthatják a szemét összeszedésére. Amennyiben a horgász a szemetet nem hajlandó összeszedni, a területi engedélyét bevonják!

A pilismaróti öböl vízterületén bójákkal, a parton táblákkal kijelölt vízisi pálya hossztengelye, és arra merőlegesen jobb és bal irányban 60-60 méter szélességben, 05.01 – 10.30 között tilos a horgászat.

A Sződligeti öböl területén, a kikötő mólóit is beleértve január 01-február 28, valamint november 01 – december 31. között TILOS élő, élettelen, és műcsalival ragadozó halakra horgászni. Az újpesti öböl (Téli –kikötő) Váci út oldali betonozott magas partjáról a halállomány védelme érdekében TILOS a horgászat!

A  területi  engedélyben  szereplő  vízterületeken,  és  azok  partján  bekövetkezett balesetek, anyagi károk tekintetében a halgazdálkodási hasznosítót felelősség nem terheli.

Halőri Bejelentő szám: 30/240-7264

honlap:  www.fohesz.hu
e-mail:  fohesz@fohesz.hu

Tartalomhoz tartozó címkék: hír