halvédelem
Az Országos Horgászszervezeti Központ kezdeményezésére, egyben a horgászok kéréseire is reagálva, a Duna folyam, valamint a Tisza folyó tekintetében sor került a vízterületek különböző szakaszaira érvényes helyi horgászrendekben foglalt, eddig több tekintetben eltérő halelviteli szabályainak összehangolására. Tovább a cikkre >>>
A 2018. évi Tisza-tavi horgászrend 19. pontja szerint: „A halgazdálkodásra jogosult fenntartja a jogot, hogy a Tisza-tó egész területén, bármely víztéren, határozatlan ideig – a horgászokkal és képviselőjükkel előzetesen egyeztetve – megtiltsa bizonyos horgászmódszerek alkalmazását vagy a horgászatot. Az életbe léptetett korlátozásról a társaság a weblapján (www.sporthorgasz.eu), elektronikus hírlevél formájában, a kikötőkben elhelyezett hirdető táblákon, valamint az érintett víztér határában elhelyezett táblákon tájékoztat.”
Újabb érdekes ügy látott napvilágot, melynek során a NÉBIH egy Közép-Tiszából jogosulatlanul, élve elvitt nagy ponty ügyében indított eljárást. Az esetnek több, nagyon tanulságos vonatkozása is van!
A Magyar Haltani Társaság folytatva a hagyományokat, a 2019-es évre is meghirdeti AZ ÉV HALA választást. A kitüntető címre ezúttal is három halfajt javasoltunk, közülük a nyertes természetesen az lesz, amelyik a társaság tagjaitól, és minden, határainkon innen és túl lakó, halakat ismerő, halakat szerető érdeklődőtől a legtöbb szavazatot kapja 2018. december 31-ig.
Többszörösen visszaeső orvhalászra csaptak le a halászati őrök vasárnap délután Balatonberénynél. F.László éppen egy 20 méter hosszú eresztőhálót húzott partra, amikor rajtaütöttek a halőrök – nem először. A férfire még májusban szabott ki egy év három hónapos felfüggesztett börtönbüntetést a Marcali Járásbíróság orvhalászatért, alighogy tavaly novemberben elhagyhatta a zárkát a rapsickodásért rámért büntetését követően.