rabsic
A 2018. évi Tisza-tavi horgászrend 19. pontja szerint: „A halgazdálkodásra jogosult fenntartja a jogot, hogy a Tisza-tó egész területén, bármely víztéren, határozatlan ideig – a horgászokkal és képviselőjükkel előzetesen egyeztetve – megtiltsa bizonyos horgászmódszerek alkalmazását vagy a horgászatot. Az életbe léptetett korlátozásról a társaság a weblapján (www.sporthorgasz.eu), elektronikus hírlevél formájában, a kikötőkben elhelyezett hirdető táblákon, valamint az érintett víztér határában elhelyezett táblákon tájékoztat.”
Újabb érdekes ügy látott napvilágot, melynek során a NÉBIH egy Közép-Tiszából jogosulatlanul, élve elvitt nagy ponty ügyében indított eljárást. Az esetnek több, nagyon tanulságos vonatkozása is van!
Többszörösen visszaeső orvhalászra csaptak le a halászati őrök vasárnap délután Balatonberénynél. F.László éppen egy 20 méter hosszú eresztőhálót húzott partra, amikor rajtaütöttek a halőrök – nem először. A férfire még májusban szabott ki egy év három hónapos felfüggesztett börtönbüntetést a Marcali Járásbíróság orvhalászatért, alighogy tavaly novemberben elhagyhatta a zárkát a rapsickodásért rámért büntetését követően.
Jogerősen lezárta az eljárást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az illegálisan áttelepített óriásponty ügyében. A hatóság a jellegzetes pikkelyrajzolat-rendellenességgel rendelkező egyedet zár alá helyezte, ezzel egyidejűleg 3 millió forint halgazdálkodási bírság megfizetésére kötelezte az érintett vízterület halgazdálkodásra jogosultját.
Házkutatás során buktatott le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálata és a Bajai Rendőrkapitányság egy Baja környéki vizeket fosztogató orvhorgászt, továbbá egy orvhalászattal gyanúsítható személyt.
Három napig figyelték a Balatoni Halgazdálkodási Zrt. halőrei azt az orvhalászt, akire végül hétfőn délelőtt csaptak le Badacsonylábdihegynél.